i-Port Advance İnsülin Enjeksiyon Portu

i-Port Advance® günde birkaç defa insülin enjeksiyonu yapan ancak enjeksiyonun, ağrı, acı, kanama, morarma, korku gibi olumsuz etkilerinden korunmak isteyen Tip1, Tip2 ve Gestasyonel diyabetli bireyler için geliştirilen FDA onaylı bir üründür. 

Kol, bacak, göbek çevresi ve kalça gibi enjeksiyon bölgelerinin tamamına birkaç dakikalık işlemle uygulanan i-Port, cilt altına yerleştirilen 6 mm veya 9 mm’lik silikon bir kanüldür. İnsülin enjeksiyonu 5 mm veya üzeri bir insülin kalem iğnesi ile bu kanülün içerisine yapılır. 

3 günlük kullanıma uygun olan her bir port bu sürenin sonunda değiştirilmeli ve yapılan rotasyon ile başka bir vücut bölgesine yeni bir port uygulanmalıdır. Uzun ve kısa etkili insülin enjeksiyonu için aynı port kullanılabilir. Ancak her iki enjeksiyonun aynı zamana denk gelmesi durumunda önce kısa etkili insülinin, 1 saat sonra uzun etkili insülinin yapılması gerekmektedir. 

İnsülin Enjeksiyonu korkusunu beraber aşalım

Medtronic i-Port Advance ile

  • Daha az ağrı
  • Daha fazla Rahatlık


i-Port Advance günlük subkutan enjeksiyona ihtiyaç duyan yetişkinlerde ve çocuklarda kullanılmak üzere 2005 yılında FDA tarafından onaylanmış bir enjeksiyon portudur.

6 mm ya da 9 mm 10' lu kutuda

MMT-100  6mm 

MMT-101   9mm 

Bilgi Almak için:

E-Posta: 6k@6kmedikal.com

Telefon: 0 312 433 60 00

İletişim Formu

IPORT ADVANCE™ ENJEKSİYON PORTU KULLANMANIN FAYDALARI*

i-Port Advance Enjeksiyon Portu, hastanın ağrı ve anksiyete düzeyinin azalması ve yaşam kalitesinin artması gibi faydalar sunar.

i-Port Advance Enjeksiyon Portu ile aşağıda belirtilenleri yapabilirsiniz:

Her Ay 120 insülin enjeksiyonu yerine 10 adet i-Port

% 91 Daha az iğne batırma 6 mm yada 9 mm 10'lu kutuda

Referanslar:

*Kullanma Kulavızu (IFU )
** Hanas R, Adolfsson P, Elfvin-Akesson K et al. Indwelling catheters used from the onset of diabetes decrease injection pain and pre-injection anxiety. J Pediatr. 2002;140(3)315-320

Medtronic, i-Port Advance Medtronic firmasının tescilli markalarıdır.

Video Linkhttps://www.youtube.com/watch?v=9OqHbSISkNQ&feature=emb_logo